Wyposażenie gabinetu stomatologicznego, poza kadrą lekarzy, ma ogromny wpływ na powodzenie leczenia pacjentów. Sprzęt stosowany w Słonecznym Gabinecie jest przede wszystkim nowy i starannie dobrany.


Unit stomatologiczny
CROMA HASTEFLEX

Jest to jeden z najnowocześniejszych unitów stomatologicznych. Jego konstrukcja pozwala na obrót całego zestawu o 270 stopni, dzięki czemu lekarz może dopasować fotel tak, aby jak najsprawniej przeprowadzić leczenie.. Dodatkowo posiada skórzaną tapicerkę, która zwiększa komfort podczas wizyty.

Vatech – jako wiodący lider wśród producentów sprzętu rtg dla stomatologii na świecie wprowadził do oferty nowy produkt – rtg wewnątrzustny ESX w wersji ściennej. Urządzenie oparte jest na rozwiązaniach technologicznych, które pozostają dewiza firmy mającą na względzie ergonomii i bezpieczeństwo pracy dla lekarza i pacjenta.
ESX – to aparat wysokiej częstotliwości (generator stałoprądowy HF), który znajduje zastosowanie zarówno  gabinetach pracujących tradycyjnie – z błonami rtg - jak również  z powszechnie znanymi systemami radiografii cyfrowych.
Bardzo prosta intuicyjna obsługa aparatu oraz system zabezpieczeń stworzony przez Vatech gwarantuje Państwu szybkość, ergonomię i pełne bezpieczeństwo pracy z aparatem rentgenowskim.

 

Endo Motor Wave One

Urządzenie jest wykorzystywane przy leczeniu kanałowym (maszynowego opracowywania kanałów korzeniowych).

Jest lekkie i bezpieczne w użyciu. Posiada zabezpieczenia minimalizujące ryzyko złamania narzędzia w kanale dzięki kontroli bieżącego momentu obrotowego oraz funkcji autorewersu.

Endometr VDW Raypex 5

Urządzenie wspomagające leczenie kanałowe za pomocą którego dokonuje się pomiaru kanału w celu ustalenia prawidłowej długości roboczej instrumentu.

Jest to endometr najnowszej - 5 już generacji tego typu urządzenia. Pomiar endometrem zapewnia większą precyzję niż zdjęcie RTG oraz nie naraża pacjenta na promieniowanie rentgenowskie. Jest to niezbędny element wyposażenia gabinetu stomatologicznego.

 

 

 

Piaskarka Prophy-Mate (Neo)

Usuwa wszelkie przebarwienia spowodowane kawą, herbatą , papierosami oraz wszelkie trudnodostępne osady

 

 

 

Autoklaw Millenium Mocom B (1-064)

Autoklawy Millennium firmy Mocom to dzisiaj jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu na rynku autoklawów.

Urządzenie zapewnia bardzo wysoki standard sterylizacji i bezpieczeństwa. Dzięki dopracowanym systemom kontroli nie ma konieczności stosowania testów biologicznych. Autoklaw wyposażony jest w wysokiej klasy oprogramowanie, które pozwala na wybór wielu kombinacji pulsów próżni, czasu i procesu trwania suszenia oraz na płynną regulację temperatury. Wszystko to sprawia, że Millenium B skutecznie sterylizuje każdy typ wsadu.