Profilaktyka próchnicy jest najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie zdrowego uzębienia i pięknego uśmiechu.

W naszym Gabinecie Stomatologicznym w Otwocku doświadczona dyplomowana higienistka stomatologiczna udzieli instruktażu higieny jamy ustnej, oczyści zęby z osadu i kamienia, zabezpieczy je lakierem fluorowym, doradzi wybór odpowiednich środków higieny.

 

Wykonujemy zarówno wybielanie całego uzębienia, jak i wybielanie wewnątrzkoronowe. Martwe zęby są pozbawione żywej miazgi obecnej w zdrowych zębach i często ciemnieją. Do ich wybielania w naszej klinice stosujemy specjalne techniki wykorzystujące substancje wybielające, laser lub zabiegi z zakresu protetyki stomatologicznej i stomatologii odtwórczej.

Metoda dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta, po uwzględnieniu jego preferencji oraz oczekiwanych przez niego rezultatów.

W ofercie kliniki Słonecznego Gabinetu znajduje się również wybielanie nakładkowe. Metoda ta składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest wizyta stomatologiczna, na której wykonywany jest odlew dwóch łuków zębowych, na podstawie których stomatolog przygotowuje nakładki służące do wybielanie zębów samodzielnie w domu pacjenta.

Podczas drugiego etapu, pacjent samodzielnie umieszcza i nosi wspomniane nakładki według zaleceń przepisanych przez stomatologa. Jest to metoda polecana głównie osobom o słabym i cienkim szkliwie, z tendencją do nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Są one bezpieczne, bezbolesne, a efekty widoczne już po niecałej godzinie – w przypadku wybielania zębów metodą gabinetową, lub po kilku dniach (metoda nakładkowa). Przed kuracją należy się umówić na wizytę konsultacyjną, aby ocenić możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Wybielanie oferowane w gabinecie znacznie skraca czas potrzebny do osiągniecia optymalnego efektu – stosowany przez nas preparat Prevdent oraz pasta zawierająca hydroksyapatyt (płynne szkliwo) przed i po zabiegowa w znacznym stopniu przyczyniają się do wzmocnienia szkliwa zarówno przed zabiegiem, w jego trakcie jak i po zabiegu podczas profilaktyki domowej.

wybielanie zębów Otwock

Zastosowanie technologii lasera Erb:Yag do procedury wybielania laserowego w znaczący sposób skraca czas wybielania oraz wyraźnie zmniejsza ryzyko nadwrażliwości w trakcie zabiegu.

 

Zrób swój uśmiech olśniewająco białym

  • Pakiet usuwania kamienia i złogów nazębnych od 280 zł. (najskuteczniejsza metoda z piaskowaniem, polerowaniem, fluoryzacją i instruktażem higieny oraz dobraniem środków higienizacyjnych do domowej profilaktyki, dzięki czemu nasi pacjenci mogą długo cieszyć się efektami takiego zabiegu)
  • Wybielanie od 900 zł. (oferujemy kilka najnowocześniejszych systemów wybielających)
  • Wybielanie zęba martwego – wizyta pierwsza 250zł, kolejna 150zł